Vítáme Vás na stránkách restaurantu Jakub, nesoucího jméno rožmberského regenta a významného českého rybníkáře Jakuba Krčína z Jelčan a Sedlčan. Restaurant se společně s hotelem Krčínův dům nachází ve stejnojmenné historické budově ležící v historickém centru Českého Krumlova, jen několik desítek metrů od hlavního náměstí.

O restaurantu Jakub

Z pocty k Jakubu Krčínovi vychází nabídka naší kuchyně zejména z pokrmů z čerstvých sladkovodních a mořských ryb. Šéfkuchař ale také nezapomíná na hosty vyhledávající českou klasiku v kombinaci s moderními technologiemi. Kvalitní čerstvé suroviny jsou základem naší kuchyně. V první řadě vždy nakupujeme suroviny od místních producentů, pěstitelů a farem.

Do vinného lístku byla pečlivě vybrána vína snoubící se s našimi pokrmy. Hosté v široké nabídce naší vinotéky najdou především kvalitní moravská vína, ale také špičková vína z těch nejproslulejších evropských vinařských oblastí. Ve spolupráci se skvělým vinařem Petrem Nejedlíkem z vinařství Dobrá vinice se nám podařilo zajistit prvotřídní bílé i červené Cuvée Jakub určené pouze pro naši provozovnu.

Náš profesionální tým pro Vás rád zajistí mimo servisu á la carte, též uspořádání tematických zážitkových degustací, rodinných oslav, zásnub, svateb, obchodních jednání, prezentací, školení a dalších výjimečných událostí, ať už soukromého nebo obchodního charakteru. Je k dispozici též projekční plátno a audiovizuální technika.

 

 

Salonek

 

Kapacita restaurantu Jakub

  • Hlavní sál - 26 míst
  • Terasa - 14 míst (od dubna do října)

Historie budovy sahá až do 14. století. Autorem nástěnných maleb v interiérech je krumlovský malíř Josef Palouda, který dlouhá léta studoval v Itálii klasické techniky "Trompe d'Oeil". Nechal se inspirovat původní fasádou Krčínova domu, kterou vytvořili mistři působící ve 14. století na krumlovském zámku. Věříme, že genia loci Českého Krumlova si v naší restauraci užijete dosyta a budete okouzleni.

Ubytování

Restaurant se nachází v budově hotelu Krčínův dům, kde nabízíme ubytování ve stylových pokojích.

www.krcinuvdum.hotely-krumlov.cz

Kariéra

Příjmeme kolegy na pozici kuchař.

V případě zájmu nás kontaktujte na fb@restaurant-krumlov.cz.

Rezervace

fb@jakubrestaurant.cz

FB manager
+420 775 292 291
Restaurace
+420 380 725 912